Tills stödgruppen är i full gång (fyra medlemmar nu) får han skaffa sig stöd på annat sätt. Så här ligger han ganska ofta, det lilla trollet. Som om han skulle kunna ramla av golvet liksom… 🙂
Standard
Publicerat av
vallterrierPublicerat
mars 10, 2010Publicerat i
Uncategorizedkommentarer
19 kommentarer
haha sötis Karlsson!
Jag tror dom har en ”fästing-ådra” i sig. Dom vill vara nära och känna kontakt sen duger det nog med ett bordsben ibland oxå 😉
Bra med stöd ibland!
Skön bild på Karlsson i soffan. Hehe, typiskt border! 😉
Kram från oss
förutom den sovställning som visades på bloggen häromdagen, så kan Lazer ibland rulla ihop sig ”runt” ett bordsben…?
Det gäller att hålla i sig, om någon skulle försöka kidnappa en. 🙂 Men just den ställningen har nog Karlsson missat.
Ja det är ju många bl.a. på mitt jobb som erbjudit sig att kidnappa Lazer… I måndags hävde dessutom vår högste chef ur sig att han skulle vara till salu :-O ?! Tack o lov sa han inget om priset, för det är HÖGT!!
Bäst han fortsätter hålla i sig då. 🙂
Det är ordning på honom, han håller sig ju i alla fall UNDER bordet 🙂
Oftast, men inte alltid. 😉 Men Iza är nog oftare på bordet än vad han är, när hon tror att vi inte ser, dvs vi befinner oss på andra sidan fönsterrutan. Ibland undrar man onekligen över IQ?
Hörde jag valnötshjärna?
Tja… kanske. Jag menar… vi står utanför köksfönstret, hon hoppar upp på bordet för att titta ut, och sen ser hon förvånad ut när vi ryter att hon ska gå ner. 🙂
Ha! Ha! Nå, Lilla Besten har ju lyckats ta sig UPP på köksbordet, problemet är att hon ännu inte lärt sig att ta sig ner samma väg. Det innebär att hon inte kan ta sig ner obemärkt utan måste skälla så matte eller husse kommer och hjälper till. Ganska ynkligt och generat skall hon åstadkommer då.
Kom igen nu! Matte får väl bygga en ramp så att hon slipper dylika pinsamheter! 🙂
Roy försöker bestämt att fastklistra sig på mina fötter när det vankas förflyttels… speciellt när man råkar befinna sig i köket! 😉 Drago vill vara på avstånd och valla in ifall att flocken splittras, lite svårt när den består av mig och en fastklistrande terrier!!
Det gäller att vara förberedd; både på mat som anfaller från ovan och flockar som splittras. 🙂
Lennart ger ordet ”ryggstöd” ett ansikt… f’låt arsle! 😀
Hajsan hajsan!
Helt off topic, men vad har du för inställning någonstans som får dina svar att hänga ihopa med den som du svarar? Har sett flera sidor nu som har det så, men hos mig hamnar alla mina svar i en hög sist i svarsfältet. 😦
Till Karlsson HÅLL UT!!!!!:)
Under:
Inställningar > Diskussion > Övriga inställningar för kommentarer
kryssar du i ”Aktivera trådade (nästlade) kommentarer. 🙂
Lotta du är fantastisk! Tack så mkt, nu har jag fått rätt på det! 🙂
Det var nog att ta i. Jag blev positivt överraskad när jag hittade tillbaks till det. 😉